פתרונות שיקלו על ההתנהלות בבית לסובלים מבעיות גב ורצפת אגן

בשנים האחרונות אנו עדים למגוון של פתרונות מתקדמים ואביזרים איכותיים שמאפשרים לסובלים מבעיות אורטופדיות שונות לשפר את איכות החיים. עניין זה לא פסח על בעלי בעיות אקוטיות בגב וברצפת האגן, אשר חלקם באוכלוסייה עולה עקב אורח החיים המודרני. הצטרפו אלינו לכתבה הבאה וגלו מספר פתרונות שימושיים.

ידיות אחיזה – למעבר נוח בין המיטה, הסלון וחדר הרחצה

בניגוד לדעה הרווחת, ידיעות אחיזה הן לא פתרון אשר מתאים רק לבעלי שיתוק מלא או חלקי. להיפך, כיום אנו רואים כיצד אנשים אשר סובלים מבעיות גב, או רצפת אגן, מנצלים את ידיות האחיזה בכדי לא להעמיס על עמוד השדרה, לקום ולשבת באופן חכם יותר ועל פי הדרך שבה הם לומדים בתרגילי הפיזיותרפיה. כך שבהחלט שווה לשקול ולהוסיף ידיות לאזורים מסוימים בבית.

כיסאות לרחצה – להעלאת הביטחון בזמן הרחצה

כסא רחצה למקלחת מהווה את אחד האביזרים הנהדרים שעוזרים למאות אלפי אנשים בכל רחבי העולם להשיג רמת עצמאות מקסימלית. פתרון זה מאפשר למנוע עומס על הגב, רצפת האגן והגפיים התחתונות, להקנות תחושה בטוחה יותר בזמן המקלחת ולמנוע תאונות מצערות. כך שבהחלט חשוב להכיר אותו ולבדוק אם הוא יכול להתאים גם למקלחת שלכם.

הליכונים – לניווט קל בתוך הדירה

לפני או אחרי ניתוחים אנו רואים כיצד מי שסובל מהגב ומרצפת האגן זקוק לעזרה נוספת בניווט במרחב הביתי. את החלל הזה באים לכסות ההליכונים אשר מאפשרים לשלוט במפת הלחצים שאנו מפעילים על הגוף שלנו ולהוסיף נדבך של ביטחון בזמן ההליכה ברחבי הדירה. יתרה מכך, מדובר בכלי אשר מאפשר לעלות את רמת יציבות בזמן תנועה ולהעניק עוד עזרה, לאנשים במצבים שונים.

מעלונים – לצמצום הפגיעה הנובעת מעלייה במדרגות

מעלונים אינם דבר חדש אולם כדאי לדעת שהעלויות שלהם ירדו בשנים האחרונות ולכן הן מתאימים ליותר ויותר אנשים הסובלים מבעיות בגב וברצפת האגן. המעלונים מאפשרים מעבר בין המפלסים השונים של הבית, לצורך הגעה בזמן קצר ובמינימום מאמץ לכל חדר. כך שאנו חוסכים מהגב את הזעזועים של העלייה במדרגות ומעניקים לרצפת האגן מקום אשר ניתן לא להתאמץ בו.

מיטות מותאמות אישית – לשנת לילה עם מינימום כאבים

מיטות אשר מותאמות לגובה של הסובלים מבעיות גב ורצפת אגן יכולות לחולל שינוי משמעותי באיכות החיים. ההתאמה המדוקדקת והפרסונלית לצרכים הסובייקטיביים של כל אדם וכל מגבלה, מאפשרים להקל על הסובלים באופן מהיר. חשוב לציין (בהקשר של הסובלים מבעיות בגב) את החשיבות של מזרן אשר תורם לשנת לילה טובה ואינו לוחץ על החוליות השונות

לסיכום: ניתן לראות שיש מגוון של אביזרים אשר יכולים לסייע למי שסובל מכאבי גב ורצפת אגן. חלקם עולים יותר, חלקם עולים פחות אולם מרביתם מאפשרים לשפר את איכות החיים ולעזור בתהליך השיקום והפיזיותרפיה.